Telefon 8 - 18 hod
+420 606 61 26 54

Krátkodobé bankovní úvěrové produkty

Konsolidace úvěrů

Konsolidace úvěrů (z latinského con-, dohromady a solidus, pevný; konsolidace tedy znamená upevnění, ustálení, urovnání), (také konsolidace půjček) znamená, má-li klient více půjček, vyčerpaný limit kontokorentu, čerpanou kreditní úvěrovou kartu atd., je výhodné všechny tyto pohledávky "konsolidovat" do jedné, nové "zastřešující" půjčky (úvěru), ze které jsou tyto všechny pohledávky uhrazeny a klient tak dosáhne mnoha výhod:

Co vše lze konsolidovat? Půjčky, úvěry, leasing, kreditní karty, kontokorenty a jiné krátkodobé bankovní úvěrové produkty.


Konsolidace

Refinancování půjčky nebo úvěru

Refinancování půjčky nebo úvěru, znamená nahrazení Vašeho stávajícího úvěru novým. To v praxi přináší výhody, kdy klient zpravidla získá lepší úrokovou sazbu, díky tomu menší splátku. Zároveň si klient může nastavit další služby a výhody, které doposud u současné banky měl dostupné se sankcí či poplatkem.

Hlavní výhody refinancování:

  1. výrazné snížení úroku (průměrně 2-4%)
  2. vedení úvěru a účtu zdarma
  3. zdarma mimořádné splátky a splacení
  4. možnost ovlivnit délku splácení
  5. individuální přístup

Refinancování

Refinancování

Půjčka či úvěr

Půjčka či úvěr jsou nástrojem, který slouží k aktuálnímu řešení momentálních finančních potřeb. Půjčkou nebo úvěrem lze řešit například pořízení nového automobilu, nábytku, televize, dovolené a další. Jestliže těchto půjček, které byly použity na uspokojení potřeb, je několik, lze provést jejich konsolidaci. Tím lze snížit měsíční splátky, ušetřit na poplatcích či upravit dobu splácení.

Leasing

Leasing je finanční produkt, kterým je možné financovat pořízení většinou movité věci. Je charakterizován především vazbou na financovaný předmět. Je to produkt, který se objevil v ČR teprve po roce 1989 a má za sebou několik let poměrně rychlého rozvoje. Existuje několik druhů leasingu, obvykle rozlišujeme finanční leasing, operativní leasing, dále se mluví o zpětném leasingu, kaptivním leasingu a dalších.


Kreditní karta

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako "kreditní" nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Kreditní karty slouží jako nástroj rychlého nákupu v případě nedostatku hotovosti, jako rezerva pro horší časy. Mají řadu velkých výhod avšak při nesprávném užívání jsou zpravidla velmi drahé.


Kontokorent

Kontokorent je bankovní služba sjednaná k běžnému účtu, která klientovi dovoluje čerpat z účtu peníze (tzv. kontokorentní úvěr) i v případě, že na účtu nemá dostatečnou hotovost. Banka tedy klientovi v takovém případě operativně potřebné finanční prostředky půjčí a klient smí "jít do mínusu". Běžný účet se sjednaným kontokorentem se označuje jako kontokorentní účet. Hlavními parametry kontokorentu jsou úvěrový limit, tedy maximální částka, kterou banka klientovi tímto způsobem půjčí, úroková sazba, tedy cena takto vypůjčených peněz, a poplatky za sjednání a vedení kontokorentu. U kontokorentů není obvykle stanovena pevná splátka, klient je však povinen v určité době (zpravidla jeden rok) úvěr splatit, tedy se s účtem dostat "do plusu". Poté smí opět kontokorentní úvěr čerpat dále, není-li smlouva o sjednání kontokorentu časově omezená. Kontokorentní úvěr je jedním z nejdůležitějších a nejběžnějších krátkodobých úvěrů. Výše limitu patří mezi významná reklamní témata jednotlivých bank. Kontokorentní úvěr patří mezi neúčelové a nezajištěné úvěry. Proto s ním bývá spojena vyšší úroková sazba a někdy se platí i určitý poplatek z nevyužité částky přečerpání účtu. Mohou ho používat jak klienti – fyzické osoby, tak i podnikatelé na svých firemních běžných účtech.

Specialisté na refinancování a konsolidace
© 2023 AAArefinancování.cz - Všechna práva vyhrazena.